knowledge header

پایگاه دانش

  • شناخت قبل از عمل

نحوه هم افزایی EA و BPM جهت افزایش موفقیت کسب و کار

ارائه شده در سومین همایش کاربردی معماری سازمانی ایران

در دهکده جهانی به هم پیوسته و متغیر امروزی، بهبود مستمر و برنامه ریزی و اجرای برنامه ها برای همنوایی با تغییرات، یکی از لازمه های موفقیت کسب و کار است. در گذشته نه چندان دور، برنامه ریزیهای کوتاه مدت و سالانه برای کسب و کار و فناوری اطلاعات مرسوم بود که این برنامه ریزیها معمولا بر اساس بودجه انجام می گردید. ولی در جهان پویا، یکپارچه، متمدن و هوشمند امروزی لازم است تا در کنار برنامه ریزیهای کوتاه مدت و بلند مدت، بهبود فرایندهای کاری و کاهش هزینه ها بصورت مستمر در دستور کار بوده و اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

آنچه در کسب و کارهای امروزی مشاهده می شود آن است که متاسفانه در بسیاری از موارد، سازمانها علی رغم برنامه ریزیهای دقیق، بدلیل عدم هماهنگی مابین برنامه و اجرا، به موفقیت مدنظر خود دست پیدا نمی کنند. واقعیت آن است که تحقق اهداف استراتژیک یک سازمان در گرو داشتن چشم اندازی صحیح، درک صحیح شرایط سازمان، تعریف و اجرای صحیح پروژه ها و داشتن پلتفرمی قوی و کارا برای شناخت و بهبود مستمر فرایندهای سازمان می باشد و لازمه موفقیت سازمان آن است که هم برنامه ریزان سازمان و هم توسعه و بهبود دهندگان فرایندها نسبت به این موارد تسلط داشته و با یکدیگر همکاری نمایند.

همانگونه که معماری سازمانی (EA) مدتهاست به عنوان راهکار مطمئن و شناخته شده جهت برنامه ریزی و همنوایی کسب و کار و فناوری اطلاعات مطرح گردیده، به موازات آن مشاوران کسب و کار در راستای بهبود مستمر سازمان، راهکار BPM را به عنوان راهکاری مطمئن برگزیده اند. از مزیتهای راهکار BPM تاکید آن بر طراحی فرایندهای منعطف و پویا و همچنین اتوماسیون و ارکستریشن فرایندها با استفاده از IT است. نکته قابل توجه آن است که محققان و مشاوران کسب و کار دریافته اند که در بسیاری از موارد، موفقیت کسب و کار نمی تواند به خوبی اتفاق بیفتد مگر اینکه دید جامعی که منتج شده از انجام پروژه معماری سازمانی است با راهکارهای BPM برای بهبود مستمر فرایندها ترکیب گردد.

در این سمینار سعی خواهد شد ضمن معرفی راهکار BPM، تاثیرات متقابلی که معماری سازمانی و مدیریت فرایندها بر یکدیگر دارند تشریح گردیده و بهترین روش برای تلفیق این دو در راستای موفقیت سازمانها مورد بررسی قرار گیرد.

درصورت نیاز به دریافت فایل مربوط به این سمینار لطفا درخواست خود را از طریق ایمیل به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمایید.

مشتریان باسا