knowledge header

پایگاه دانش

 • شناخت قبل از عمل

اهمیت و جایگاه میان افزارهای یکپارچه سازی از یک سو و توزیع شدگی بالا و حجم تراکنشات موجود در سازمانهای بزرگ از سوی دیگر لازم می دارد یکی از قابل اطمینان ترین سیستم های یکپارچه ساز جهانی برای یکپارچه سازی سیستمهای اطلاعاتی و مدیریت فرایندهای سازمانی در سازمانهای بزرگ مد نظر قرار گیرد. در همین راستا در بازار جهانی نیز باید محصولی را مد نظر داشت که در گستردگی جغرافیایی وسیعی در دنیا اجرایی شده باشد و از سطح بلوغ فنی تایید شده ای برخوردار باشد و همچنین تکنولوژی پیاده سازی و نگهداری و مدیریت آن در ایران وجود داشته باشد.

شرکت Oracle بعنوان یکی از پیشگامان تکنولوژی اطلاعات در جهان، جزء شناخته شده ترین شرکت های عرضه کننده سیستم های زیرساختی می باشد. رویکرد این شرکت در خرید محصولات برتر سایر شرکت ها و یکپارچه سازی آنها خود، این شرکت را بعنوان اولین استفاده کننده از ابزارهای یکپارچه سازی تبدیل نموده است. ماحصل تلاش های این شرکت در زمینه ایجاد یک بستر یکپارچه را باید محصول Fusion Middleware دانست. رویکرد متفاوت شرکت اوراکل در زمینه پوشش دادن کلیه نیازمندیهای Back Office و Front Office سازمان ها در مقایسه با سایر ارائه کنندگان سیستم های یکپارچه و بخصوص BPMS باعث ایجاد محصولی کاملاً منحصر بفرد شده است.

رویکرد متمایز  شرکت Oracle در ارائه محصول Fusion Middleware باعث شده است مورد مشابهی برای این محصول از طرف رقبای تجاری موجود نباشدکه بتوان این محصول را در سطح کلان با موارد مذکورمورد مقایسه قرار داد. اما با توجه به ساختار ماژولار آن می توان به مقایسه هر یک از ماژول های آن  با موارد مشابه پرداخت. توجه به این نکته لازم است که ارائه همه ی این ماژولها  بصورت یکپارچه و تحت یک عنوان تجاری را باید یکی از بزرگ ترین مزایای این مجموعه دانست.

با توجه به گستردگی ویژگی ها و پیچیدگی این محصولات نمی­توان به نتایج ارزیابی کوتاه مدت و سطحی اکتفا نمود و یا حتی تنها براساس لیست توانمندیهای این محصولات، به مقایسه محصولات پرداخت. بهترین مرجع برای ارزیابی و مقایسه این محصول با دیگر محصولات مطرح در زمینه مربوطه رجوع به نتایج ارزیابی ماژول های مختلف این محصول توسط گروههای معتبری همچون gartner group و forrester که معتبرترین گروه های ارزیابی محصولات IT در سطح جهان هستند می باشد.

forrester 2010

بدین منظور مستند کاملی با عنوان ارزیابی BPMS های مطرح دنیا با همت تیم فنی این شرکت آماده گردیده است که درصورت درخواست مشتریان محترم، قابل ارائه می باشد. درصورت نیاز به دریافت مستند مذکور، لازم است مشتریان محترم درخواست خود را از طریق ایمیل به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید اعلام فرمایید تا نسبت به ارسال مستند مذکور اقدام گردد.

علاوه بر دلایل تایید شده از گروه های ارزیابی معتبر جهانی در راستای انتخاب Oracle Fusion Middleware، فارغ از بحث های مبسوط فنی، دلایل انتخاب این محصول را نسبت به سایر محصولات برتر جهان در ایران  می توان موارد زیر دانست:

 • پیاده سازی صد در صدی این محصول بر اساس چارچوب J2EE و دانش بومی موجود در ایران در مورد چارچوب J2EE .
 • توانمندی این محصول در پیاده سازی رویکردهای متفاوت بکار گیری سیستم هایBPMS در زمینه های:
  • یکپارچه سازی فعالیتهای انسانی(که با توجه به سطح بلوغ سازمان های موجود در ایران بسیار مورد استفاده می باشد.)،
  • یکپارچه سازی نگهداری و گردش اسناد و دارایی های دیجیتال سازمان ها
  • یکپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی.
 • مستقل از سیستم عامل بودن این محصول در هر دو سطح کلاینت و سرور
 • وجود دانش بومی در زمینه پشتیبانی و نگهداری در سطوح سیستم های مدیریت پایگاه داده ، سیستم عامل و همچنین سرورهای برنامه کاربردی در ایران
 • ارائه مجموعه کامل نرم افزاری و یکپارچه از سوی یک تامین کننده در همه سطوح مشتمل بر سیستم عامل(Oracle Enterprise Linux) ، سیستم مدیریت پایگاه داده (Oracle Enterpise Data Base Management)، سرور برنامه کاربردی (Weblogic Server) و همچنین امکانات clustering و نهایتاً پورتال
 • ارائه چارچوب استاندارد ADF در راستای تولید سیستم های اطلاعاتی جدید

مشتریان باسا