چرا oracle Fusion Middleware؟

اهميت و جايگاه ميان افزارهاي يکپارچه سازي از يک سو و توزيع شدگي بالا و حجم تراکنشات موجود در سازمانهای بزرگ از سوي ديگر لازم مي دارد يکي از قابل اطمينان ترين سيستم هاي يکپارچه ساز جهاني برای یکپارچه سازی سیستمهای اطلاعاتی و مدیریت فرایندهای سازمانی در سازمانهای بزرگ مد نظر قرار گيرد. در همين راستا در بازار جهاني نيز بايد محصولي را مد نظر داشت که در گستردگي جغرافيايي وسيعي در دنيا اجرايي شده باشد و از سطح بلوغ فني تاييد شده اي برخوردار باشد و همچنين تکنولوژي پياده سازي و نگهداري و مديريت آن در ايران وجود داشته باشد.

شرکت Oracle بعنوان يکي از پيشگامان تکنولوژي اطلاعات در جهان، جزء شناخته شده ترين شرکت هاي عرضه کننده سيستم هاي زيرساختي مي باشد. رويکرد اين شرکت در خريد محصولات برتر ساير شرکت ها و يکپارچه سازي آنها خود، اين شرکت را بعنوان اولين استفاده کننده از ابزارهاي يکپارچه سازي تبديل نموده است. ماحصل تلاش هاي اين شرکت در زمينه ايجاد يک بستر يکپارچه را بايد محصول Fusion Middleware دانست. رويکرد متفاوت شرکت اوراکل در زمينه پوشش دادن کليه نيازمنديهاي Back Office و Front Office سازمان ها در مقايسه با ساير ارائه کنندگان سيستم هاي يکپارچه و بخصوص BPMS باعث ايجاد محصولي کاملاً منحصر بفرد شده است.

رويکرد متمايز  شرکت Oracle در ارائه محصول Fusion Middleware باعث شده است مورد مشابهي براي اين محصول از طرف رقباي تجاري موجود نباشدکه بتوان اين محصول را در سطح کلان با موارد مذکورمورد مقايسه قرار داد. اما با توجه به ساختار ماژولار آن مي توان به مقايسه هر يک از ماژول هاي آن  با موارد مشابه پرداخت. توجه به اين نکته لازم است که ارائه همه ي اين ماژولها  بصورت يکپارچه و تحت يک عنوان تجاري را بايد يکي از بزرگ ترين مزاياي اين مجموعه دانست.

با توجه به گستردگي ويژگي ها و پيچيدگي اين محصولات نمي­توان به نتايج ارزيابي کوتاه مدت و سطحي اکتفا نمود و يا حتي تنها براساس ليست توانمنديهاي اين محصولات، به مقایسه محصولات پرداخت. بهترین مرجع برای ارزیابی و مقایسه این محصول با دیگر محصولات مطرح در زمینه مربوطه رجوع به نتايج ارزيابي ماژول هاي مختلف اين محصول توسط گروههای معتبری همچون gartner group و forrester که معتبرترين گروه هاي ارزيابي محصولات IT در سطح جهان هستند می باشد.

forrester 2010

بدین منظور مستند کاملی با عنوان ارزیابی BPMS های مطرح دنیا با همت تیم فنی این شرکت آماده گردیده است که درصورت درخواست مشتریان محترم، قابل ارائه می باشد. درصورت نیاز به دریافت مستند مذکور، لازم است مشتریان محترم درخواست خود را از طریق ایمیل به آدرس pkarshenas@basaco.net اعلام فرمایید تا نسبت به ارسال مستند مذکور اقدام گردد.

علاوه بر دلايل تاييد شده از گروه هاي ارزيابي معتبر جهاني در راستاي انتخاب Oracle Fusion Middleware، فارغ از بحث هاي مبسوط فني، دلايل انتخاب اين محصول را نسبت به ساير محصولات برتر جهان در ايران  می توان موارد زير دانست:

 • پياده سازي صد در صدي اين محصول بر اساس چارچوب J2EE و دانش بومي موجود در ايران در مورد چارچوب J2EE .
 • توانمندي اين محصول در پياده سازي رويکردهاي متفاوت بکار گيري سيستم هايBPMS در زمينه هاي:
  • يکپارچه سازي فعاليتهاي انساني(که با توجه به سطح بلوغ سازمان هاي موجود در ايران بسيار مورد استفاده مي باشد.)،
  • يکپارچه سازي نگهداري و گردش اسناد و دارايي هاي ديجيتال سازمان ها
  • يکپارچه سازي سيستم هاي اطلاعاتي.
 • مستقل از سيستم عامل بودن اين محصول در هر دو سطح کلاينت و سرور
 • وجود دانش بومي در زمينه پشتيباني و نگهداري در سطوح سيستم هاي مديريت پايگاه داده ، سيستم عامل و همچنين سرورهاي برنامه کاربردي در ايران
 • ارائه مجموعه کامل نرم افزاري و يکپارچه از سوي يک تامين کننده در همه سطوح مشتمل بر سيستم عامل(Oracle Enterprise Linux) ، سيستم مديريت پايگاه داده (Oracle Enterpise Data Base Management)، سرور برنامه کاربردي (Weblogic Server) و همچنين امکانات clustering و نهايتاً پورتال
 • ارائه چارچوب استاندارد ADF در راستاي توليد سيستم هاي اطلاعاتي جديد
معرفی راهکارها